Görüş ve Öneriler

Oyun Sokağı’na ilgi yoğun

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 18 Haziran 2018

  0

Oyun Sokağı’na ilgi yoğun

İzmit Belediyesi tarafından Yenişehir Mahallesi’nde oluşturulan "Oyun Sokağı", çocuklardan büyük ilgi görülmeye devam ediyor.


İzmit Belediyesi tarafından Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim Camii yanında buluann trafiğe kapalı sokakta oluşturulan "Oyun Sokağı", çocuklara unutulmaya yüz tutmuş eski oyunlarla gönüllerince eğlenme imkanı sağlıyor. Mini futbol ve basketbol alanları, satranç, sek sek, köşe kapmaca, yakan topu, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, dokuz taş, istop gibi oyun yerlerinin bulunduğu sokakta bisiklet eğitim pisti de bulunuyor.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği oyun sokağından hafta içi 09.00-16.00 saatleri arasında kreşler, okullar, bilgi evlerinden çocuklar gelerek beden eğitimi ve spor öğretmenleri gözetiminde oyunlar oynuyorlar. 


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM