Görüş ve Öneriler

Parfümün tene uyumu

Tuna Merve Nur POLAT / Güzellik - 11 Eylül 2018

  1

Parfümün tene uyumu

Hayatta birçok şey unutulsa dahi, akılda kalacak ve hafızalardan zor silinecek bir şey varsa o da kişinin kokusudur. Bu nedenle parfüm seçimi çok önemlidir. Kişiliğinize, karakterinize uygun koku hangisi? Ananas, şeftali, elma, mango, kavun, papaya gibi meyve notlarının belirgin olarak hissedildiği kokular mı yoksa lavanta veya coumarin içeren, koklandığında ferahlık ve hafif baharatlı hissi veren kokular mı? Belki de yoğun, misk, vanilya, baharat, tropikal çiçekler, ıtırlı bitkiler, tütün kombinasyonlarından oluşan kuvvetli ve egzotik kokular. Sizler için derledik.
SİZİN KOKUNUZ HANGİSİ?

Çiçeksiler 


Klasik müzik dinlemeyi, doğa tatillerini, pembe ve sıcak renkleri sevenler çiçek ağırlıklı kokuları kullanıyor. Çiçeksi kokuların, feminen aromalarla harmanlandığı parfümleri de seviyorlar. 

Meyve Kokulular


Daha çok rock tarzı müzik dinleyen, yeşil ve tonlarını kullanmayı tercih eden, göl kenarında, sakin tatil beldelerinden vazgeçemeyenlerin favorisi, meyve aromalı yoğun kokular.  

Oryantaller


Cazseverler, egzotik tatillerden hoşlanan, mor tonlarına hayran, baskın kişilik özelliklerine sahip erkek ve kadınların tercihi. Oryantal parfümleri sevenlerin vanilya, yoğun çiçeksi ve amber karışımı kokulara olan ilgisi de kayda değer. 

Odunsular


En sevdiği renk mavi olan, tatil dendi mi aklına deniz gelenlerin çoğunlukla odunsu kokulardan vazgeçemediği bir gerçek. Bu yüzden de okyanus esintisini taşıyan parfümler onların ideal kokusu. 


TEN RENGİNE GÖRE UYGUN AROMALAR...

Parfüm, kullanacak kişinin hem tarzını yansıtmalı hem de teniyle uyum sağlamalı.

Kokusunu bilseniz bile, teninizde denemediğiniz parfümü almayın. 

Parfüm, teninizle uyum sağlamalı. Kimisine çok hafif gelen bir parfüm, başkası için fazlasıyla kalıcı olabiliyor.  

Çiçeksi ve meyve aromalı kokular

Beyaz tenliler ve açık buğday rengi tene sahip kişiler için hem kalıcı hem de etkileyicidir. İçeriğinde kullanılan meyve ve çiçek esansı notalarının yoğunluk derecesine göre masumiyetinizi ve cazibenizi ortaya koyabilirsiniz. 

Baharatlı kokular

Esmer ve buğday tenli kadınlarda feminenliği, erkeklerde ise maskülenliği ortaya çıkaran etkileyici ve hoş bir seçim. 

Oryantal kokular

Açık kumral, buğday tenli kişilerin öncelikli tercihleri arasında yer alması gerekir. Özellikle, gül, yasemin gibi çiçek aromaları ile zenginleştirilmiş olan oryantal parfümler cazibenizi iki katına çıkarır. Vanilya, pudramsı aromalarla zenginleştirilmiş oryantal parfümler ise zarafetin simgesi olarak kalıcı etki bırakır.  

Odunsu kokular

Odunsu kokular da özellikle esmer ve buğday tenli erkek-kadınların hem cazibesini, hem etkileyiciliğini vurgulayan koku grubudur. İddialı bir duruş sergilemek ve geçtiği yerde etkisini bırakmak isteyen bu tipteki kişiler, odunsu kokulardan vazgeçmemeli. 


Yorumlar


1 adet yorum vardır

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM