Görüş ve Öneriler

PİLATESTE BACAK HAREKETLERİ

Emre DUMAN / Güncel - 08 Ekim 2018

  0

PİLATESTE BACAK HAREKETLERİ

İzmit’in Diyet merkezi olan Diyetse diyetisyenlerimiz DYT.Berat DİLSİZ, Dyt. Çağla ALBAY ve Dyt.Sena ŞEN ile sıklıkla kafa karıştıran soruları bize anlatıyorlar. Bugün sizler için Dyt. Çağla ALBAY -aynı zamanda pilates eğitmeni- iç bacak ve dış bacak kaslarını güçlendiren hareketleri gösterecek.


Bu harekette mat üzerinde emekleme pozisyonunda duruyoruz, bir ayağı yukarı dizden kırmadan kaldırıyoruz, bacağınızı olabildiğince gergin tutun, aşağı indirip kaldırın, daha sonra aynı hareketi diğer ayağımız içinde yapıyoruz. Bacak kaslarını çalıştıran bu hareket aynı zamanda kalça bölgenizi de şekillendirerek forma sokacaktır. 3 x 10 set halinde her 2 bacak için tekrar edin. Aynı pozisyonda kalarak bu sefer ayağımızı 90 derece olacak şekilde yukarı doğru kaldırarak harekete devam ediyoruz. Set ve tekrar sayılarını zamanla arttırmayı unutmayın.


 Diğer hareketimiz bant kullanarak yaptığımız etkili iç bacak ve dış bacak hareketi. Alt bacak ve üst bacak kas gücünü arttıran ve sıkılaşmayı sağlayan bu hareket, bacak kaslarını güçlendirir, metabolizma hızını arttırarak kilo kontrolünede yardım eder. Bandı ayak bileklerimize takıyoruz bu harekette ayakta durmakta zorlanıyorsanız sandalyeden yardım alabilirsiniz. Her bacak için 2 x 20 set yapabilirsiniz. Zamanla tekrar ve set sayılarını arttırmayı unutmayın. Sadece spor yaparak formda kalamayız, bunun yanında kaliteli beslenmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı ve sporla geçireceğiniz günler dilerim.

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM