Görüş ve Öneriler

Pilateste Karın Sıkılaştırma Hareketleri

Tuna Merve Nur POLAT / Spor & Sağlık - 28 Eylül 2018

  0

Pilateste Karın Sıkılaştırma Hareketleri

İzmit’in Diyet merkezi olan Diyetse diyetisyenlerimiz DYT.Berat DİLSİZ, Dyt. Çağla ALBAY ve Dyt.Sena ŞEN ile sıklıkla kafa karıştıran soruları bize anlatıyorlar. Bugün sizler için Dyt. Çağla ALBAY -aynı zamanda pilates eğitmeni- bayanların en şikâyetçi olduğu bölgesi neresi diye sorduğumuzda kaçınılmaz cevap olan karın bölgesini sıkılaştırmak için ne yapmalıyızı anlatacak.


 

En çok şikayet edilen bölgelerin başında karın bölgesi geliyor. Özellikle alt karnın toparlanamadığından şikayetçiyiz evde de kolaylıkla yapabileceğimiz hareketlerle alt karnı sıkılaştırmak mümkün.

 1. Harekette;

Yere sırt üstü yatıyoruz başımızı omuzlardan kaldırıyoruz. Ayaklarımızı 90 dereceye getiriyoruz karna doğru çekerek uzatıyoruz her bacak için tekrarlıyoruz. Nefes kontrolü ve karın sıkılığı çok önemli.

2. Hareketimizde;

 Yere sırt üstü yatıyoruz. Büyük topu ayak bilekleri arasına alıyoruz kalçayı ellerle destekliyoruz ve topu karnımıza doğru dizleri bükmeden çekiyoruz. 45 dereceye kadar indirebilirsiniz. Belinizin açıklığını fazla arttırmayın ki belinize yük binmesin. 2 set 10 tekrarda oldukça etkili olduğunu hissedeceksiniz. Top büyüdükçe hareketi yapmak zorlaşıyor. Göbek bölgesindeki yağları yakmaya ve kasları güçlendirmeye yönelik oldukça etkili bir hareket.

Ve çok bilindik bir hareket mekik…

Mat üzerine sırt üstü yatıyoruz, omuzları baskılıyoruz, belin altındaki boşluğu fındık tanesi büyüklüğünü geçmeyecek şekilde ayarlıyoruz, ayakları karna doğru çekip elleri baş hizasına götürüyoruz. Karın ve nefes kontrolünü sağladıktan sonra hareketimize başlıyoruz. 2 set 10 tekrarla başlayıp zamanla set ve tekrar sayılarınızı arttırmayı unutmayın.


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM