Görüş ve Öneriler

Salatalık maskesinin cilde faydaları

Tuna Merve Nur POLAT / Güzellik - 06 Ağustos 2018

  0

Salatalık maskesinin cilde faydaları
Salatalık maskesi içerdiği A vitamini sayesinde cildin yenilenmesini sağlayarak sivilce lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.  

Kan dolaşımını arttırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Cildi derinlemesine nemlendirir.

Yüksek miktarda su içerdiği için, cildin kurumasını engeller. Aynı zamanda da Anti-aging etkisi yaratarak, cildi yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı korur.

Egzama, mantar ve pullanma gibi oluşabilecek cilt enfeksiyonlarının oluşumunu engeller.


1.Sivilceleri Yok Eden Salatalık Maskesi


MALZEMELER: 

1 Adet salatalık

1 Çorba Kaşığı Yulaf Ezmesi

1 Yemek Kaşığı Bal

YAPILIŞI:

İlk olarak salatalığın kabuklarını soyup rondoda püre haline getirin. Diğer taraftan yulaf ezmesini havanda döverek toz haline getirin. Salatalık püresini, toz yulaf ezmesini ve 1 yemek kaşığı balı bir cam kase içerisinde karıştırıp temiz cildimize sürün. Ortalama 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamak yeterlidir. Haftada 2 defa yaparak kısa sürede sivilcelerden kurtulmanız mümkün.

2.Cildi Yenileyen Salatalık Maskesi


MALZEMELER: 

1 Adet Orta Boy Salatalık

1 Yemek Kaşığı Yoğurt

YAPILIŞI:

Salatalığın kabuklarını soyup rododan geçiren ve püre haline getirin. Salatalık püresine yoğurdu ekleyip hazırladığınız karşımı direk temiz cildinize sürün. Ortalama 15 ile 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

3.Salatalık Maskesi Kırışıklıklar İçin


MALZEMELER: 

1 Adet salatalık

1 Yemek kaşı aloe vera jeli

YAPILIŞI:

Salatalığın kabuklarını soyup rondodan geçirin ve püre haline getirin. Püre haline gelen salatalığı aloe vera jelni ekleyip elde ettiğim maskesi temiz cildinize uygulayın. Maske 30 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulamanız yeterlidir. Düzenli olarak haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

4.Kuru Cilde Salatalık Maskesi


MALZEMELER: 

Orta boy salatalık

1 yemek kaşığı badem yağı

YAPILIŞI:

Salatalığı rendeden geçirip badem yağı ile karıştırın. Hazırladığınız maskeyi temiz cildinize sürün ve ortalama 15 dakika kadar bekleyin. Ilık su ile durulamanız yeterlidir. Daha ilk kullanımdan itibaren değişikliği fark edeceksiniz.


Salatalık yüzde ne kadar durmalı

Salatalık direk olarak sade olarak yüze koyulursa bekleme süresinde bir sıkıntı yoktur. Eğer maske olarak uygulanırsa bekleme süre maskeye göre değişiklik göstermesine en fazla yarım saat bekleyebilir. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM