Görüş ve Öneriler

“Servetiye Cephesi Destanı” seyirciyle buluştu

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 30 Haziran 2018

  0

“Servetiye Cephesi Destanı” seyirciyle buluştu


KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Servetiye Şehitlerini Anma Programı kapsamında, “Servetiye Cephesi Destanı” tiyatro oyunu Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Servetiye Şehitlerini Anma” programı kapsamında birçok etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda Milli mücadeleye 145 gönüllü ile katılan ve 8 bin Yunan askerine karşı destan yazan Servetiye Cephesinin yaşanmış gerçek hikayesini anlatan “Milli Mücadele Servetiye Cephesi Destanı” isimli tiyatro oyunu Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Servetiye Şehitlerini Anma Programı kapsamında ayrıca Servetiye Köyü’nde de özel bir etkinlik düzenlenecek.


Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tiyatro gösterisine AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, UlaşımPark A.Ş. Genel Müdürü Yasin Özlü, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Savaşında, Servetiye Cephesi köylüleri tarafından kurulmuş ve 1 yıl 3 ay 17 gün savunma yaparak, bir Yunan tümenini köylerine sokmamış, Bahçecik tepelerinde adeta destan yazmış kahraman köylülerin hikayesini anlatan oyunun yazar ve yönetmenliğini Devletli Mustafa Karal yaptı. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM