Görüş ve Öneriler

Sıfır araçlardaki indirimler 2. el piyasasını etkiledi

kocaeliburada.com / Güncel - 03 Aralık 2018

  0

Sıfır araçlardaki indirimler 2. el piyasasını etkiledi

Esnaf, 2. el piyasasının Ocak ayından sonra düzelmesini umut ediyor .


Vatandaşların yapılan ÖTV ve yıl sonu indirimlerinin ardından sıfır araçlara yönelmesi, ikinci el araç piyasasında satışları durma noktasında getirdi. Yaşanan durumdan şikayet eden 2. el araç satıcıları, yeni yılda piyasanın canlanacağından umutlu olduklarını söylediler. 


Sıfır otomobillere ÖTV indiriminin ardından, yıl sonu indirimi de eklenince fiyatlarda 10 ila 30 bin lira arasında düşüş yaşandı. Yapılan indirimlerden etkilenen Kocaeli’de bulunan oto pazarındaki 2. el araç satışı yapan esnaf, durumun kendilerini etkilediğini ve yapılan yıl sonu indirimlerinin ardından yaklaşık 1,5 aydır satışların durma noktasına geldiğini söyledi. 2. el oto piyasasındaki durgunluğun yıl sonuna kadar devam edeceğini belirten esnaf, fiyatlarda yüzde 10’a varan indirimler yaptıklarını kaydetti. Yaşanan durumun yeni yıldan sonra düzelmesini beklediklerini belirten esnaf, durum devam ederse ikinci el araç satışı yapan birçok kişinin zarar edeceklerini ifade etti. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM