Görüş ve Öneriler

TÜRKİYE’DE İLK..! MACERA VE KORKU KAMPI KOCAELİ’DEKİ ADRENALİN TUTKUNLARINI BEKLİYOR..!

Damla GÜNDÜZ CANBULAT  

Genel Yayın Yönetmeni

Kimdir?


Temmuz 2018

  0

TÜRKİYE’DE İLK..! MACERA VE KORKU KAMPI KOCAELİ’DEKİ ADRENALİN TUTKUNLARINI BEKLİYOR..!


Doğanın kalbinde, kalp atışlarınızı hızlandıracak bir kamp düşünün… Klişeden uzak bir eğlence anlayışı, aslında çok yakınımızda kurulu vaziyette. Kampta, katılım sağlamak biraz cesaret isteyen oyunlar var, fakat her ayrıntının kontrollü ilerlediğini düşünürsek, bence kaçırılmaması gereken heyecan dolu bir serüven bizi bekliyor… 

Nedir bu Macera ve Korku Kampı..?

Türkiye’de ilk defa doğa, eğlence, kamp, fotoğraf ve korku oyunu konsepti bir arada olan ve insanları doğaya çekerken, aynı zamanda unutulmaz bir macera da yaşamalarını sağlayan; “Macera ve Korku Kampı” konsepti ile bir doğa kampı planladık. Kamp alanında görevli, yaklaşık 20 yıldır profesyonel olarak izcilik ve dağcılık sporu ile ilgilenen ve tamamı konusunda uzman bir ekibimiz var.  

Kocaeli ili, Bahçecik Armutboğazı mevkiinde, çevresi tamamen koruma altında, elektriği, suyu, temizliğine önem verilen tuvaletleri ve 24 saat açık mutfağı olan bir kamp alanımız mevcut. Kamp alanımızda ayrıca okullara, özel eğitim gerektiren down sendromlu çocuklara, şirketlere ve özel oluşturulan gruplara da kamp imkanı sunuyoruz.

Kampın genel konseptini biraz daha detaylandırabilir miyiz?

Öncelikle kampa gelen katılımcılara, kamp yapmak için gerekli olan; çadır ve uyku tulumları, kamp matları tarafımızdan sağlanıyor. Kampımızda, akşam yemeğinin yanı sıra sabah açık büfe kahvaltı servisi mevcuttur. 

Gün içinde; doğa gezileri, bisiklet turları, atıcılık, okçuluk ve zipline gibi doğa sporlarından da faydalanılıyor. Bunların yanında; gece, ateşin başında közde Türk kahvesi ve közde patates, akşam yemeği sonrası açık havada sinema ve karaoke keyfi de sizleri bekliyor. 

Elbette en çok merak ettiğimiz detay; kampta korku oyunu nasıl oynanıyor?

Korku oyunu; gece yarısı kamp alanı dışında ve ormanda oynanan heyecan ve aksiyon dolu bir oyun. Gece yarısından sonra, katılımcılara verilen şifre, ormanda takip edeceğiniz yolu gösteriyor. Bu haritalarla kamptan ayrılarak, tamamen vahşi bir doğa parkurunda, ortalama 6 km boyunca, şifreleri çözerek ilerlemeye dayalı bir oyun korku oyunu...  

Oyun parkurunda siz ziyaretçilerimiz için hazırlanmış 20’ye yakın tuzak, patlayıcılar var. Ve heyecanı doruklara taşıyan detaylar arasında; dar patika yollar, 5’er kişilik oluşturulan gruplara verilen tek bir el feneri, gecenin zifiri karanlığı, sis ve tamamen ormana özgü her an karşınıza çıkabilecek yabani hayvanlar bulunmakta... 

Korku oyununda; sahte, dijital veya imitasyon hiçbir ayrıntı yok..! Her şey tamamen gerçek. Öyle ki; tuzaklar sizi ayaklarınızdan tutup ağaca ters bağlayabilir, patlayıcılar en az 10 dakika görme ya da duymanızı engelleyebilir…Yabani hayvanlar en olmadık virajlarda karşınıza çıkabilir. Bu parkuru sağ salim, tabir-i caizde tek parça ve grup olarak bitirdiğinizde, geceyi geçireceğiniz, tam anlamı ile “survivor”ı yaşayacağınız, sizin için hazırlanmış erzak, kahve ve suyun bulunduğu barınağa ulaşacaksınız... Ve bitti sanmayın..! Asıl “Korku Oyunu” o andan itibaren başlayacak..!

Peki, bu gerilimli detaylar ile dolu “korku oyunu”na katılmak zorunlu mu..?

Hayır elbette..! Ama katılmanızı, bu deneyimi yaşamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Korku oyunu için alt yaş sınırımız 18’dir. Kalp ve panik atak hastaları oyuna katılım gösteremez. Dileyen kampta kalıp, ateşin başında, közde kahvesini yudumlarken sinema izleyebilir, korku oyunu’na katılanların ormanın derinliklerinden gelen çığlıklarını dinleyerek keyif dolu kahkahalar atabilir. 

Herkesi heyecan ve adrenalinin kalbi Macera ve Korku Kampı’na davet ediyoruz.


Daha çok detay için;

www.korku-kampi.com 

İnstagram: macera_ve_korku_kampi 

Facebook: Korku.Kampi

İletişim: 

0507 647 72 82

0536 586 96 65


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM