Görüş ve Öneriler

Yaz sezonunda Kocaeli'de 877 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Emre DUMAN / Güncel - 30 Temmuz 2018

  0

Yaz sezonunda Kocaeli'de 877 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli'de deniz sezonunun açılmasından bu güne kadar, boğulma tehlikesi geçiren 877 kişi cankurtaran ekipleri tarafından kurtarıldı.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaz sezonunda başlattığı cankurtaran hizmeti 877 kişinin hayatını kurtardı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi (KOSKEM) bünyesinde görev alan cankurtaranlar, sezon başından bugüne kadar toplam 877 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Cankurtaran hizmeti sayesinde güven veren Kocaeli sahilleri çevre illerden de ilgi görüyor. Sahiller özellikle hafta sonunu değerlendirmek isteyenlerle dolup taşıyor.

KOSKEM cankurtaranları, geçtiğimiz hafta içerisinde de 163 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Vakalara hızlı bir şekilde müdahale eden cankurtaranlar, 10 sahil bölgesinde pür dikkat görev yapıyor. Cankurtaranlar, Cebeci bölgesinde 80, Kerpe 8, Kumcağız bölgesinde 52, Miço bölgesinde 6, Sarısu bölgesinde 4, Seyrek bölgesinde 1, Bağırganlı bölgesinde 2, Karamürsel bölgesinde 4 ve Bayramoğlu plajında 6 kişiyi kurtardılar. Bu bölgelerde KOSKEM’le birlikte görev yapan ambulans birimi de 93 vatandaşa çeşitli durumlardan dolayı sağlık hizmeti verdi.


Halkın güvenli bir şekilde denize girebilmeleri için İtfaiye Daire Başkanlığı KOSKEM tarafından 2005 yılında başlatılan su kazalarını engelleme hizmeti veriyor. Haftanın 7 günü Karamürsel Altın Kemer plajı, Ereğli plajı, Darıca Bayramoğlu Halk plajı, Darıca Bayramoğlu Kadınlar plajı) ve Karadeniz sahillerinde ise (Cebeci Halk plajı, Kerpe Halk plajı, Kumcağız Halk plajı, Sarısu Halk plajı, Seyrek Halk plajı, Bağırganlı Halk plajı) olmak üzere 10 bölgede çalışma yapılıyor. Bu yıl Kocaeli İtfaiye Dairesi personeli ve gönüllüler, Gebze Teknik Üniversitesi,Akut Kocaeli, MAG Kocaeli Şubesi, Kocaeli ÜniversitesiUluslararası Öğrenci Topluluğu Derneği, Mercan Yüzme Kulübü ve Kocaeli Yüzme Kulübü’nden toplam 200 cankurtaran görev alıyor. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM